Get Adobe Flash player

„Każdy ma coś, co może dać innym”

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego Szkolny Kub Wolontariatu ostro zabrał się do pracy. Już w pierwszym tygodniu wolontariusze ogłosili akcję w środowisku lokalnym, polegającą na zbiórce mydeł w kostce, szczoteczek i pasty do zębów – a wszystko to trafi do potrzebujących mieszkańców Madagaskaru. Dlaczego Madagaskar? W sierpniu SKW nawiązał współpracę z wolontariuszami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu, którzy wyruszają z misją żywieniową na Czerwoną Wyspę. 

Nasza społeczność lokalna, wiedząc, jak wyglądają warunki życia w tym bajkowym miejscu,  postanowiła wesprzeć rzeczowo tę akcję. Uczniowie, rodzice, nauczyciele z chęcią podzielili się produktami do higieny. Udało nam się zebrać  136 sztuk mydła, 59 tubek pasty do zębów oraz 102 szczoteczki do zębów. Dzięki akcji uczniowie rozwijali uczucie empatii,  uczyli się wrażliwości na potrzeby innych i troski o drugiego człowieka.

Joanna Gryl

 

certyfikaty szkoły