Get Adobe Flash player

Szkoła otwarta na wielokulturowość

24 Września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Dzień ten upłynął pod hasłem : “Szkoła otwarta na wielokulturowość”. Przy okazji tego święta uświadamiano uczniom jak ważna jest nauka języków obcych, jakie perspektywy niesie za sobą znajomość języków i tolerancja wobec innych ras, narodowości oraz kultur. Uczniowie klas I - VI zabrali nas w piękną festiwalowa podróż po językach prezentując ponadczasowe utwory z wybranych przez siebie krajów. I tak rozgrzaliśmy się przy gorących rytmach Macareny, francuskojęzycznych Kaczuchach, żywiołowych Beatles’ach, przebojowej Sylwii Przybysz , roztańczonej ABBY'ie czy  ponadczasowym zespole Omega . W operowy nastrój wprowadziły nas także wspaniałe występy włoskich tenorów i chóru  Alexandrowa.

 

Zabawy i śmiechu było co niemiara. Występy uczestników zachwycały choreografią, kostiumami i niesamowitą interpretacją. To był wspaniały Mini Playback Show, który na pewno na długo zapadnie w naszej pamięci. Uczniowie klasy VII, VIII i III gimnazjum stanęli do boju w quizie “Quiz wiedzy o Europie”. W konkursie liczyła się nie tylko wiedza, ale również umiejętność współpracy w grupie i rozdzielania zadań, słuchania i szybkość serfowania po Internecie. Uczniowie byli szybcy jak błyskawica i niezwykle skuteczni w zdobywaniu kolejnych punktów. I tym sposobem dowiedzieliśmy się dużo więcej o Europie i poznaliśmy nowe języki. Za rok spotkamy się ponownie!!!

 

certyfikaty szkoły