Get Adobe Flash player

„Biały Orle szybuj…”

Z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę 8 listopada 2018 r. odbyła się patriotyczna wieczornica, podczas której uczniowie zaprezentowali słowno – muzyczny spektakl pt. „Pisk Białego Orła”. Fabuła widowiska osnuta została wokół losów chłopskiej rodziny przeżywającej w czasie I wojny światowej osobistą tragedię- wymarsz Ojcai najstarszego Syna na front. W trakcie przedstawienia artyści, odwołując się do poezji i prozy z okresu zaborów, przypomnieli lata niewoli Polski i Polaków. Symbolem niepodległej Ojczyzny był Biały Orzeł, który dawał nadzieję na odzyskanie wolności. 

Podniosły nastrój podkreślała piękna scenografia, a aktorskie popisy uczniów przeplatane były śpiewem piosenek związanych z tematyką spektaklu. Przedstawienie „Pisk Białego Orła” to była żywa lekcja historii dostarczającą publiczności ogromnych wzruszeń. W uroczystości wykorzystano scenariusz sztuki pt. „Pisk Białego Orła”, którego autorem jest Pan Adam Szafraniec.

Joanna Gryl

 

certyfikaty szkoły