Get Adobe Flash player

Dla Niepodległej!

Obchodom stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowanym w szkole towarzyszyła wystawa retrospektywna pod nazwą „ Dla Niepodległej”. Wystawa zdjęć była efektem realizowanego przez uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum projektu edukacyjnego, którego pomysłodawcą była pani Małgorzata Rychert. Podczas wystawy zaprezentowano wielkoformatowe, czarno- białe i kolorowe fotografie przedstawiające sceny rodzajowe z lat 20-tych poprzedniego stulecia. Przedstawiały one sufrażystki, ówczesną rodzinę, sceny z wesela itp. 

Uczniowie wcielili się  również w role wielkich Polaków, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości  m.in.: Józefa Piłsudskiego, Jana Ignacego Paderewskiego czy Romana Dmowskiego. Wystawa odniosła duży sukces.  Dostarczyła wszystkim oglądającym oraz twórcom wielu pozytywnych emocji i wrażeń.

 

Małgorzata Rychert

 

certyfikaty szkoły