„Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie…”

5. grudnia 2018 roku obchodziliśmy w szkole Dzień Wolontariusza i z tej okazji odbył się uroczysty apel. Na początku wolontariuszki –Julia i Martyna –przypomniały, co to jest wolontariat, jakie cechy powinien posiadać wolontariusz oraz jakie działania zostały zrealizowane przez Szkolny Klub Wolontariatu. Następnie uczniowie obejrzeli krótki film pt. „Mała historia dobroczynności” oraz przedstawienie przygotowane przez członków SKW na motywach utworu H. Sienkiewicza pt. „Bajka”, przekazujące prawdę, że dobroć to największy skarb człowieka, który jest jak źródło, z którego im więcej wody wyczerpiemy, tym więcej jej napłynie. Uczestnicy wydarzenia przekazali sobie również „iskierkę dobroci”.

Gromkimi brawami nagrodzono uczniów działających w Szkolnym Klubie Wolontariatu. Na zakończenie ogłoszono zwycięzców konkursu plastycznego „Pomocna dłoń”. Oto oni:

Klasy I – III

I miejsce – Ksawery Kaczmarek