Ratujemy, uczymy ratować

II OGÓLNOPOLSKI KONKURS „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”
W NASZEJ SZKOLE

W związku z prowadzoną w naszej szkole innowacją pedagogiczną Dzielny mały człowiek wzięliśmy udział w II Ogólnopolski Konkursie Ratujemy I Uczymy Ratować” prowadzonym przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Celem konkursu jest propagowanie podstawowych czynności ratujących życie wśród uczniów, nauczycieli i rodziców oraz wyłonienie i rozpowszechnianie autorskich scenariuszy zajęć tworzonych przez nauczycieli.

I etap konkursu zakończył się 22 lutego 2013 roku i okazało się ,że zwyciężyliśmy i zakwalifikowaliśmy się do II etapu. Głównym aspektem podlegającym ocenie jury były autorskie, innowacyjne metody dydaktyczne wprowadzane przez nauczycieli podczas prowadzonych przez nich zajęć.

II etap odbył się 11.04.2013 roku i wzięło w nim udział 5 szkół z województwa wielkopolskiego. Polegał on na przeprowadzeniu lekcji według zwycięskiego scenariusza. Obecnie czekamy na wyniki II etapu.