Get Adobe Flash player

Ortografia nie taka straszna…

W maju odbyło się Ogólnopolskie Dyktando Szkolne organizowane przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Chętni uczniowie rozwiązywali na szczeblu krajowym test podzielony na dwie części. W pierwszej zmierzyli się z zadaniami ortograficznymi w postaci dziesięciu pytań testowych z czterema odpowiedziami, z których co najmniej jedna była poprawna. W drugiej części -  uzupełniali dyktando z lukami. Do konkursu zgłosiło się 13 uczniów, w tym: dwóch z klasy V (Marta Kopaniarz, Tomasz Szymański), czterech z klasy VII (Paula Ciszewska, Nikola Kamińska, Kinga Kądziołka, Paulina Kuzanowska), trzech z klasy II oddziału gimnazjalnego (Hubert Frąckowiak, Patryk Koc, Adrian Miętkiewicz) oraz czterech z klasy III oddziału gimnazjalnego (Marcin Jasiak, Julia Kaczmarek, Jakub Nalepa, Bogusław Wendt). 

Czytaj więcej...

Do mety przybywa się po to, żeby wyruszyć dalej!

22 czerwca, to nie tylko kolejna uroczystość pożegnania absolwentów gimnazjum i zakończenie zajęć edukacyjnych, ale ten dzień zapisze się w historii szkoły, jako uroczystość otrzymania nowego sztandaru Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Lipiej Górze. Pożegnaliśmy także dotychczasowy poczet sztandarowy w składzie: Bogusław Wendt, Alicja Karczewska i Magdalena Radecka. Był to dzień wielu pożegnań, na emeryturę odeszły z naszego grona dwie panie: Pani Teresa Jasionek-Złakowska i Pani Alicja Kaczmarek. Uczniowie pożegnali kolejny rok szkolny i otrzymali zasłużone świadectwa. Uczennica Edyta Kuzanowska z klasy IVa za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymała stypendium naukowe. Wręczono również stypendia za najwyższe wyniki w nauce w szkole ufundowane przez Radę Rodziców. Uzyskały je dwie uczennice: Edyta Kuzanowska i Julia Kaczmarek z klasy trzeciej gimnazjum.

Czytaj więcej...

Tydzień bezpieczeństwa

Czytaj więcej...

Konkurs przyrodniczy

W maju uczniowie klas piątych i szóstych sprawdzili swoją wiedzę przyrodniczą w szkolnym konkursie przyrodniczym. W klasie piątej zwyciężyła Marta Kopaniarz, drugie miejsce ex aequo zajęli: Tomasz Szymański i Malwina Kuzanowska. W klasie szóstej pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Jankowska, drugie Alicja Wrzosek a trzecie Zofia Wieczorkiewicz. 

Szlakiem Piastowskim

Uczniowie klas czwartych i klasy piątej na koniec roku szkolnego odwiedzili Gniezno i Biskupin. Zwiedzili Katedrę Gnieźnieńską, podziwiali historię życia Świętego Wojciecha wyrytą na Drzwiach Gnieźnieńskich. W Muzeum Początków Państwa Polskiego powtórzyli wiadomości o kształtowaniu się państwowości na ziemiach polskich. Następnie poznali historię osadnictwa w Biskupinie, gdzie mieli możliwość zapoznać się z rękodziełami powstałymi w takich warunkach, jak przed tysiącami lat.

Czytaj więcej...

Konkurs "Picture dictionary.".

W maju odbył się konkurs "Picture dictionary.". Zadaniem uczniów z klas I-III było zilustrowanie wybranego słowa z języka angielskiego dowolną techniką. Uczestnicy konkursu kreatywnie podeszli do tego zadania, wykorzystując ryż, cukier, makaron, kawę itp. Z najciekawszych prac powstała gazetka. Wyniki konkursu: I miejsce - Gracjan Świerczyński,II miejsce - Wiktor Gałan, III miejsce - Daria Czysta. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pomysłowości i dziękujemy.

Agnieszka Kończak

 

certyfikaty szkoły