Get Adobe Flash player

II miejsce naszych uczniów na turnieju piłkarskim

21 maja 2019 roku na Stadionie Miejskim w Szamocinie odbył się III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Poznaniu p. Adama Pękarskiego.
W rywalizacji wzięły udział siedem pięcioosobowy zespoły reprezentujące placówki z powiatu chodzieskiego i pilskiego w tym reprezentacja Szkoły Podstawowej w Lipiej Górze. Turniej rozgrywany był w systemie „każdy z każdym". Wszystkim zależało na wygranej, jednak najważniejsza była zasada „fair play".

Skład reprezentacji naszej szkoły:W bramce: Bartłomiej Zagrodnik, w polu: Hubert Wypchło, Jakub Szymański, Tobiasz Janeczko, Mariusz Nojszewski, Oskar Karczewski. Serdeczne podziękowania dla naszych chłopców – zostawili „sporo zdrowia na murawie” GRATULUJEMY!!!


 

Czytaj więcej...

Dzień Patrona

Czytaj więcej...

"Pomoc dla psiaka"

Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu w okresie od marca do maja 2019 roku przeprowadzili akcję zbiórki karmy, zabawek, koców, ręczników dla podopiecznych Schroniska dla Psów w Margoninie. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!
Katarzyna Trzeciak-Dubert
Wioletta Żak

Wielkanoc 2019

Czytaj więcej...

Projekty Gimnazjalne 2019

21 marca jak co roku odbyła się w szkole publiczna prezentacja projektów edukacyjnych wykonanych przez uczniów trzeciej klasy gimnazjum. W tym roku zaserwowano publiczności: "Życie w PRL-u" - ukazujący problemy i trudności życia w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku. " Dlaczego niektóre sporty nie są sportami olimpijskimi?", " Rośliny doniczkowe źródłem zdrowia" - zaprezentowano również szereg roślin, których nie powinniśmy mieć w najbliższym otoczeniu ze względu na trujące właściwości. Kolejne projekty związane były z kuchnią: " Jakie potrawy serwowano w Soplicowie?' oraz "Jak to możliwe? Czyli biologia w kuchni."

Czytaj więcej...

Dni Języków Obcych

Dzień 25.03.2019 roku był wyjątkowy w Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta w Lipiej Górze, ponieważ po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Języków Obcych, którego organizatorką była pani Agnieszka Nowicka. Mieliśmy przyjemność gościć po raz trzeci dr Karla Wooda, który przybył wraz z Kendall Kartaly, stypendystką fundacji Fulbright. Zaproszeni goście byli pod wrażeniem widząc ogromne zaangażowanie społeczności szkolnej, entuzjazm i poziom przygotowania całego dnia. Sami goście przyznają, że okazana im serdeczność sprawiła, że czuli się bardzo mile widziani.

 

Czytaj więcej...

 

certyfikaty szkoły