Żyj zdrowo i aktywnie!

21 listopada 2014r. w naszej szkole został zorganizowany dzień pt: "Żyj zdrowo i aktywnie". Celem naszych działań było połączenie dnia walki z otyłością z dniem rzucania papierosa. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami zdrowego odżywiania i jego wpływie na zdrowie człowieka - uczniowie otrzymali książeczki "Kodeks zdrowego życia". Rozdano ulotki informacyjne o szkodliwości palenia tytoniu. Poprzez gry i zabawy ruchowe odbywające się na każdej przerwie w sali gimnastycznej, promowana była aktywność fizyczna.

Ankieta przeprowadzona wśród uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum  pt: "Sprawdź, czy odżywiasz się prawidłowo" wykazała, że 72% dzieci i młodzieży odżywia się w miarę prawidłowo, 17% balansuje pomiędzy dobrymi i złymi nawykami żywieniowymi, a tylko 10% odżywia się bardzo dobrze, racjonalnie i zdrowo. Cała społeczność szkolna w tym dniu otrzymała słodkie i soczyste jabłka. Każdy mógł poczęstować się obraną i pokrojoną w plasterki świeżą marchewką. Uczniowie klasy I A szkoły podstawowej wspólnie z wychowawczynią wykonali zdrowe mało kaloryczne kanapki degustowane przez panią dyrektor i nauczycieli. W kąciku BMI każdy mógł obliczyć wskaźnik masy swojego ciała. Punktem kulminacyjnym było napisanie przez wszystkie klasy wiersza dotyczące aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia.